Не хвилюйтеся: займатися спортом під час вагітності - це нормально! Ви просто повинні відрегулювати інтенсивність ваших вправ і дотримуватися кількох запобіжних заходів. Вам потрібно буде змінити свої звички і адаптувати свою діяльність, щоб не завдавати шкоди своїй дитині.
Під час різних активностей мама і дитина отримують багато користі для здоров'я, включаючи зниження загального набору ваги, поліпшення самооцінки, зниження ризику гестаційного діабету і болю в попереку, а також скорочення часу пологів. Однак, є певні вправи і заняття спортом, яких слід уникати під час вагітності, особливо в другому і третьому триместрах. До них відносяться будь-які види спорту з високим рівнем впливу, де існує підвищений ризик зіткнення або падіння. До них відносяться водні та снігові лижі, катання на конях, волейбол, бейсбол, футбол, софтбол, катання на роликах, скелелазіння і катання на ковзанах / хокей. Знову ж таки, це всього лише приклади, і у деяких жінок (особливо у тих, хто займався одним з цих видів спорту до зачаття), "зелене світло" від вашого лікаря може бути дане в першому і на початку другого триместру.
Спорт і вагітність: обмеження
Очікування дитини не повинно заважати вам рухатися! Тим не менш, ви повинні визнати, що вагітність не обходиться без неприємностей: втома, задишка, запаморочення, судоми, зниження артеріального тиску ... ці проблеми можуть дійсно вплинути на ваше тіло протягом цих дев'яти місяців. Опухлий живіт і вага дитини можуть привести до втрати рівноваги і проблем з пересуванням. Біль у спині і важкі ноги також можуть зіпсувати вам настрій. Головне - часто відпочивати!
Спорт для вагітної жінки
Доброю новиною є те, що є багато занять, які вагітні жінки можуть безпечно виконувати! Немає нічого кращого, ніж гуляти на свіжому повітрі, дихати на повні груди, поплавати або зайнятися аква-фітнесом для вагітних, а також використовувати велосипед для тонізації вашого тіла і підвищення витривалості. Ці заняття корисні для здоров'я і не є небезпечними під час вагітності, якщо вони проводяться в помірних кількостях. Бігуни можуть бігати до п'ятого місяця вагітності, якщо вони роблять це на рівній поверхні і в помірному темпі.
Протягом останнього триместру тіло вагітної жінки більш схильне до пошкодження суглобів. Щоб цього уникнути, зменшіть великі навантаження, розставте пріоритети в тих видах діяльності, де ви не ризикуєте отримати розтягнення зв'язок (бігова доріжка або велотренажер), і зменшите вагу, яку ви використовуєте для вправ з бодібілдингу.
Коли не тренуватися
У деяких випадках ви повинні припинити займатися фізичними вправами під час або після вагітності. Якщо ви потрапили в одну з наступних ситуацій, негайно зверніться до акушера або гінеколога:
- Якщо є ризик передчасного народження дитини
- Якщо у вас хронічна кровотеча
- Якщо у вас були проблеми зі стегнами
- Якщо ви страждаєте від гіпертонії.
Займатися спортом під час вагітності, очевидно, означає слухати своє тіло і дитини, щоб ви знали, коли потрібно зупинитися. Якщо ви були активні до того, як завагітніли, необхідність у фізичних вправах буде природною: ваша вага і зростаючий живіт змусять вас хотіти уповільнити темп. Під час першого триместру важливо уникати перегріву. У другому триместрі вам слід уникати вправ, протягом яких ви будете довго стояти, тому що вони можуть зменшити приплив крові до вашої дитини.
Щоб дізнатися, чи робите ви занадто багато, запам'ятайте цю пораду, яка допоможе вам безпечно тренуватися: під час вагітності ви повинні тренуватися в зручному спортивному одязі з частотою 60% від максимальної частоти серцевих скорочень.
У всіх випадках негайно припиніть, якщо ви починаєте страждати від будь-якого з наступних факторів: запаморочення, задишка, нездужання, кровотеча, проблеми при ходьбі, скорочення або якщо ваша дитина не рухається як зазвичай.
Порада вашого тренера по адаптації вашої діяльності
Щоб дізнатися, як адаптувати свою фізичну активність під час вагітності, дотримуйтесь цих порад свого лікаря і спортивного тренера. Якщо ви будете слідувати цим правилам, ви не зіткнетеся з якими-небудь ризиками. У будь-якому випадку, не забудьте запитати думку свого лікаря, перш ніж починати займатися спортом.
Якщо ви будете слідувати рекомендаціям свого тренера, ви можете зробити практично все! У тренажерному залі зайдіть на степпер, крос-тренажер, гребний тренажер і велотренажер. Що стосується групових занять, ви можете відвідувати уроки танців і просто адаптувати інтенсивність або приєднатися до груп новачків, щоб зменшити темп. Ніжна гімнастика (йога, пілатес, розтяжка) наполегливо рекомендується. Але забудьте про тренування преса і бодібілдингу з важкими вагами.
Нарешті, не забудьте попередити свого інструктора на початку кожного уроку!
Пам'ятайте: ви повинні вирішити, чи варто виконувати вправу тільки після отримання кваліфікованого медичного висновку.