Ви готові до найважливішого і такого довгоочікуваного дня? Ваша дитина може з'явитися на світ раніше, ніж очікувалося, тому варто упакувати сумку в пологовий будинок чим раніше, наприклад, в третьому триместрі - приблизно на 36 тижні - про всяк випадок.

Цей контрольний список допоможе вам упакувати свою лікарняну сумку, щоб у вас було все необхідне для себе і вашої дитини. Потім, як тільки сумка упакована, тримайте їх під рукою, або в машині, або біля дверей, щоб ви були готові до відправки в будь-який момент.

Медична книжка. Найважливіше - упакувати всі медичні записи, щоб лікарі могли легко побачити історію протікання вагітності і вашого стану здоров'я.

План пологів (якщо у вас є). Можливо, ви обговорили план пологів з вашою медичної командою, але роздруківка декількох копій і доступна для лікарів і медсестер означає, що кожен може звернутися до нього в разі виникнення питань в останній момент.

Халат. М'який халат корисний для прогулянок під час пологів або після, якщо ви проведете деякий час в лікарні.

Шкарпетки. Багато мам вдягають теплі шкарпетки, якщо їх ноги мерзнуть під час пологів.

Тапочки або шльопанці. Вам знадобляться тапочки, які зручно одягати, коли ви ходите по лікарняній палаті. Зберіть кілька шльопанців для використання в душі.

Бальзам для губ. Ваші губи можуть бути потрісканими під час пологів. Наявність невеликого бальзаму для губ  дуже допоможе.

Лосьйон для тіла або масажне масло. Деяким майбутнім мамам допомагає розслабитися легкий масаж від коханого чоловіка. Якщо вас це заспокоїть і допоможе налаштуватися - захопіть з собою невелику баночку.

Водний спрей і губка. Під час пологів вам може бути дуже душно. Тоді допоможуть невеликі бризки води на обличчя і шию або промокнути лоб губкою з холодною водою.

Зручна подушка (и). Ваша лікарня надасть вам подушки, але вони можуть не підійти вам. Якщо у вас є улюблена подушка, її теж не завадить взяти з собою.

Розслабляючий відпочинок. Зберіть речі, які допоможуть вам скоротати час, наприклад, книгу, журнали, планшет з завантаженими фільмами або серіалами або музичний програвач. Створіть список відтворення позитивних і / або заспокійливих треків, щоб відвернути, заспокоїти і надихнути вас під час пологів.
Маска для очей і затички для вух. Щоб допомогти вам відпочити в зайнятому і яскравому пологовому відділенні, маска для очей або затички для вух можуть бути саме тим, що вам потрібно для вашого заслуженого відпочинку після пологів.

Нічні сорочки. Вам потрібно щось зручне для сну під час перебування в лікарні. Візьміть хоча б одну м'яку вільну нічну сорочку.

Прокладки. Візьміть з собою багато великих прокладок для вагітних, про всяк випадок. Після пологів кровотеча - нормальне явище. Спочатку вам може знадобитися міняти прокладки кожні 1-2 години, але через кілька днів потік почне зменшуватися.

Нижня білизна. Упакуйте кілька пар зручної нижньої білизни, яку не шкода забруднити і яка досить велика для цих прокладок.

Бюстгальтери. Візьміть кілька бюстгальтерів для годування або інші зручні, добре облягаючі бюстгальтери.

Туалетні приналежності. Не забудьте рушники, серветки, гребінець, дезодорант, зубну щітку, зубну пасту, засоби для миття обличчя, засоби для миття тіла, шампунь, кондиціонер, фен, шпильки для волосся та гумки для волосся. Упакуйте поліетиленовий пакет, щоб пхати брудний одяг.
Косметика і засоби по догляду за шкірою. Якщо макіяж є частиною вашої звичайної рутини, то не забувайте свою косметику. Крім того, переконайтеся, що ви упакували деякі зволожуючі засоби, так як ваша шкіра може виглядати більш сухою, ніж зазвичай.

Окуляри та контактні лінзи (якщо вони вам потрібні). Це може здатися очевидним, але іноді саме ці дрібниці можуть вислизнути від вашої уваги при упаковці вашої лікарняної сумки. Не забувайте рідину і контейнери для контактних лінз, якщо ви використовуєте контакти.

Телефон і зарядний пристрій. Без телефону вам буде важко зв'язатися з близькими.

Лікарні розрізняються в своїх правилах щодо того, що вам дозволено брати з собою, коли у вас є дитина. Ви можете взяти кілька предметів з дому, наприклад, свої власні подушки, щоб зробити обстановку більш особистою. Але майте на увазі, що в лікарнях може бути мало місця.

Якщо хочете, упакуйте дві сумки: одну для пологів, а іншу для перебування в післяпологовому відділенні.

Більшість жінок відчувають голод і можуть їсти і пити до пологів, це може допомогти підтримати ваш рівень енергії. Ви можете взяти з собою кілька улюблених продуктів. Вибирайте закуски з вуглеводами, які дають енергію повільного вивільнення, щоб тримати вас в русі. Фрукти, несолоні горіхи, зернові батончики - все це хороші варіанти.

Список ліків вам повинен надати ваш лікуючий лікар, який буде приймати у вас пологи.

Не забудьте про речі для дитини: 5-6 пелюшок, носочки, шапочка, теплі рушники, боді, повзунки та інший одяг для перших днів. Також купіть упаковку памперсів і вологих серветок.

Збираючи сумку, майбутня мама вже морально готується до майбутнього моменту. Навіть така рутинна справа приносить багато задоволення.